Родіола рожева, або «золотий корінь» – популярний тонізувальний засіб

Цілюща сила родіоли рожевої відома ще із сивої давнини. Легенда розповідає, що людина, яка знайде корінь родіоли, не знатиме хвороб та проживе 100 років.
Більше 300 років кореневище родіоли рожевої є одним з найбільш популярних тонізуючих засобів народної медицини. Родіолу широко використовують і в традиційній медицині.
Науковці виявили в кореневищі родіоли понад 20 біологічно активних речовин різної природи. Це, зокрема, фенольні сполуки, флавоноїди, флаволігнани, фенілпропаноїди, монотерпени, стерини. Серед них найбільшу увагу привертає салідрозид.
За свої цілющі якості та високу цінність родіола рожева отримала назву «золотий корінь».
У сучасній народній медицині родіолу застосовують як протигарячковий, тонізувальний засіб, а також при нервових і шлункових захворюваннях.
Препарати на основі родіоли збільшують обсяг динамічної та статичної роботи, покращують пам’ять та увагу, підвищують активність мозку, сприятливо впливають на кору головного мозку, нормалізуючи процеси, пов’язані з вищою нервовою діяльністю.
Корінь родiоли рожевої входить до складу дієтичної добавки «ВІКТОРІН», розробленої вченими Науково-виробничого центру фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ».
У цій дієтичній добавці вперше поєднані родiоли рожевої корінь сухий мелений, женьшеню корінь сухий мелений і унгернії Віктора клітинна біомаса суха мелена. Унікальне поєднання цих рослинних компонентів фізіологічно й безпечно сприяє загальному зміцненню організму при сезонних застудних захворюваннях, підвищенню імунітету, покращенню самопочуття при хронічній втомі і фізичних перенавантаженнях, стабілізації функціонального стану нервової системи.
Родіола рожева (Rhodiola rosea L.) – одна з перших рослин, біомасу якої отримували, вирощуючи культуру тканин на багатьох заводах СРСР, у тому числі на 4-х заводах в Україні ще в 1980-х рр. Технологію та відповідний штам культури тканин було запатентовано вченими Інституту молекулярної біології і генетики НАН України – О.І. Свідченко та В.А. Кунахом.
Результати досліджень родіоли рожевої та інших цінних лікарських рослин опубліковані в монографії Кунах В.А. «Біотехнологія лікарських рослин. Генетичні та фізіолого-біохімічні основи» (2005, Логос, 724 с.).
Клітинну біомасу родіоли рожевої використовували і донині використовують переважно в парфумерному та косметичному виробництвах.

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти