Чому науковці з НВЦ фітопрепаратів «Добрадія» вважають, що їхня дієтична добавка «СОНОРМІН» ефективна проти безсоння?

Рослинний комплекс «СОНОРМІН» створений для покращення якості сну. Над його розробкою працювали провідні вчені Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (НВЦ фітопрепаратів «Добрадія») під керівництвом члена-кореспондента Національної академії наук України, професора Віктора Кунаха, вченого із 40-річним досвідом роботи з лікарськими рослинами. (Фото Віктора Кунаха на обкладинці цієї статті).
Склад СОНОРМІНУ розроблявся на основі ґрунтовного аналізу результатів клінічних досліджень добавок для покращення сну найкращих світових виробників.
Зокрема, результати багатьох наукових досліджень на людях підтверджують терапевтичний ефект валеріани в поєднанні з шишками хмелю у пацієнтів з легким і помірним безсонням. Вважається, що таке поєднання рослинних компонентів не поступається сучасним синтетичним транквілізаторам, зокрема бензодіазепіну. Особливо виражений снодійний ефект комбінації «валеріана – хміль» у пацієнтів старше 60 років.
Важливо зазначити, що від синтетичних транквілізаторів може сформуватись наркотична залежність. Від препаратів на рослинній основі така залежність не утворюється.
Основні компоненти у складі СОНОРМІНУ – корінь валеріани та шишки хмелю.
При розробці складу фітокомплексів науковці ДОБРАДІЇ дотримуються принципу максимального використання місцевих лікарських трав. Для прикладу, східна медицина відома своїм широким використанням отруйних трав, але, на цьому наголошують автори наукових оглядів, що і в Китаї, і в Індії публікується досить мало інформації про гепатотоксичність трав, які використовуються в місцевій народній медицині. Зрозуміло, що це не є строгим науковим доказом рекомендації вживати «національні трави», але багато фітотерапевтів дотримуються цього принципу.
Для розробки своїх препаратів ми використовуємо лише рослинні порошки, переважно українського виробництва із власним строгим контролем якості. Багато дрібних українських виробників дієтичних добавок застосовують дешеві китайські екстракти, які надзвичайно низької якості, що підтверджують результати нашого аналітичного дослідження китайських екстрактів. Дешева рибка – дешева юшка. Дешева до 100 гривень дієтична добавка не має гарантій її дії.
Валеріана входить до української фармакопеї, вона використовується як лікарський засіб. Отже, її властивості як заспокійливого засобу були підставою, щоб включити її до переліку ліків.
Нещодавно ми наочно переконались, що склад фітокомплексу «СОНОРМІН» був підібраний правильно.
Спочатку коротко про популярний американський медичний ресурс WebMD. WebMD тісно співпрацює з понад 100 лікарями та експертами в галузі охорони здоров’я для забезпечення актуальності й точності своєї інформації. На цьому сайті користувачі також залишають відгуки про ефективність лікарських засобів і дієтичних добавок.
Нас зацікавили відгуки про ефективність дієтичних (природних) добавок проти безсоння.
Аналізуючи ці дані, потрібно зауважити, що причини поганого сну бувають різними. Існують досить серйозні причини, і в таких випадках дієтичні добавки не допоможуть. Потрібно вживати серйозні ліки, які можуть викликати навіть наркотичну залежність. Широкий спектр відгуків від негативного до позитивного по кожному препарату, власне, і зумовлений цим фактором. Проте, думаю, що, на відміну від українських реалій, відгуки на цьому сайті ніхто не фальсифікує.
У топі відгуків 3 найбільш ефективні дієтичні добавки проти безсоння – лимонний бальзам, валеріана і мелатонін. Дві з них (валеріана та мелатонін) входять до розробленого науковцями Інституту молекулярної біології і генетики НАН України фітокомплексу для покращення сну «СОНОРМІН».
СОНОРМІН – засіб рослинного походження для усунення проблем зі сном, таких як труднощі із засинанням, безсоння і неспокійний сон. Цей препарат сприяє зменшенню психоемоційного напруження, покращенню якості сну, скороченню періоду засинання, підвищенню розумової і фізичної працездатності, підтримці діяльності серцево-судинної системи. Також він допомагає легше переносити зміну часових поясів при перельотах і далеких подорожах.
СОНОРМІН має широкий спектр фармакологічної активності завдяки унікальному поєднанню складових з мінімальною обробкою рослинної сировини, що сприяє максимальному збереженню діючих компонентів. Використання цього засобу фізіологічно й безпечно сприяє покращенню якості сну та нормалізації функціонального стану нервової системи.
СОНОРМІН рекомендовано вживати:
- як заспокійливий і м’який снодійний засіб при нервових збудженнях, істерії, запамороченнях, безсонні, неврозах серця, нервовому серцебитті тощо;
- як гіпотензивний та антиаритмічний засіб, що поліпшує серцево-судинну діяльність, особливо при міокардиті;
- як протиспазматичний засіб при мігрені, астмі, болях у животі і спазмах кишківника тощо;
- як антиоксидантний та протизапальний засіб.
Склад 1 капсули СОНОРМІНУ: валеріани корінь (Valeriana officinalis) – 150,0 мг, хмелю шишки (Humulus lupulus) – 40,0 мг, раувольфії зміїної клітинна біомаса (Rauwolfia serpentina) – 15,0 мг, мелатонін – 1,5 мг.
Збалансована формула дієтичної добавки дає змогу доповнювати й посилювати властивості кожного з компонентів, що забезпечує її високу ефективність і безпеку, які перевіряються в умовах власної лабораторії контролю якості. Фітопрепарати виробляються на потужностях фармацевтичної компанії «АСТРАФАРМ», виробництво якої відповідає вимогам GMP ISO 22000:2005, що свідчить про високі стандарти якості вироблених дієтичних добавок.
Якщо ви вирішили приймати дієтичну добавку «СОНОРМІН», радимо проконсультуватись з лікарем.
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка «НВЦ фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти